U11 Leagues Fixtures 2019

U11 Hurlng League – 1 Team

Round 1: 30th March
Crosshaven vs Ballygiblin
Ballinora vs Castlelyons
Passage West vs Fermoy
St Colums vs Kilbrittain
Grenagh vs Bishopstown
Tracton vs Courcey Rovers
Ballinhassig vs Whitechurch
Bride Rovers vs St Vincents
Kilara og vs Ballycastle Gaels
Laochra og vs Brian Dillons
Killavullen vs Millstreet
Banteer vs Kilshannig
Clyda Rovers vs Donoughmore
Round 2: 13th April
Ballygiblin vs Castlelyons
Crosshaven vs Fermoy
St Colums vs Ballinora
Passage West vs Kilbrittain
St Vincents vs Tracton
Ballycastle Gaels vs Ballinhassig
Kilara og vs Bride Rovers
Millstreet vs Clyda Rovers
Whitechurch vs Brian Dillons
Kilshannig vs Killavullen
Grenagh vs Lisgoold
Banteer vs Laochra og
 
Round 3: 11th May
Fermoy vs Ballygiblin
Laochra og vs St Colums
Kilbrittain vs Crosshaven
Ballinora vs Passage West
Brian Dillons vs Lisgoold
Courcey Rovers vs St Vincents
Donoughmore vs Ballycastle Gaels
Tracton vs Kilara og
Castlelyons vs Whitechurch
Clyda Rovers vs Banteer
Kilshannig vs Bride Rovers
Millstreet vs Killavullen
Bishopstown vs Ballinhassig
Round 4: 25th May
Ballygiblin vs Lisgoold
Fermoy vs Ballinora
Castlelyons vs Crosshaven
Kilbrittain vs Ballinhassig
Ballycastle Gaels vs Bishopstown
Bride Rovers vs Donoughmore
Millstreet vs Grenagh
Kilshannig vs Clyda Rovers
Killavullen vs Banteer
St Vincents vs Laochra og
 
 
 
Round 5: 15th June
Ballygiblin vs Passage West
Ballinora vs Kilbrittain
Grenagh vs Brian Dillons
St Vincents vs Kilara og
Bishopstown vs Bride Rovers
Courcey Rovers vs Ballinhassig
Donoughmore vs Tracton
Clyda Rovers vs Killavullen
Kilshannig vs Millstreet
Banteer vs Ballycastle Gaels
Castlelyons vs Fermoy
 
Round 6: 29th June
Whitechurch vs Kilshannig
Passage West vs Crosshaven
Kilbrittain vs Courcey Rovers
Lisgoold vs Fermoy
Killavullen vs Grenagh
Bride Rovers vs Ballycastle Gaels
Ballinhassig vs St Vincents
Tracton vs Bishopstown
Donoughmore vs Ballinora
Brian Dillons vs Clyda Rovers
Laochra og vs Millstreet
Kilara og vs Ballygiblin

U11 Hurling League – 2 V 1 & 1

Round 1: 30th March

.

Round 2: 13th April
Round 3: 11th May
Round 4: 25th May
Aghabullogue vs St Colums & Passage West
Nemo Rangers vs Kilara og & Courcey Rovers
Round 5: 15th June
Glen Rovers vs Laochra og & Lisgoold
Bandon vs Crosshaven & St Colums
Round 6: 29th June

U11 Hurling League – 2 Team

Round 1: 30th March
Ballincollig vs Killeagh
Kinsale vs Carrigaline
Youghal vs Erins Own
Watergrasshill vs Eire og
Na Piarsaigh vs Glen Rovers
Inniscarra vs Mallow
Blarney vs St Finbarrs
Aghabullogue vs Valley Rovers
Clonakilty vs Blackrock
Carrigtwohill vs Bandon
Cobh vs Ballygarvan
Nemo Rangers vs Sliabh Rua
Round 2: 13th April
Glen Rovers vs Kinsale
Killeagh vs Youghal
Carrigaline vs St Finbarrs
Erins Own vs Na Piarsaigh
Eire og vs Clonakilty
Mallow vs Nemo Rangers
Valley Rovers vs Blarney
Kiltha og vs Blackrock
Bandon vs Aghabullogue
Carrigtwohill vs Watergrasshil
Sliabh Rua vs Cobh
 
Round 3: 11th May
Youghal vs Ballincollig
Watergrasshill vs Kinsale
Na Piarsaigh vs Killeagh
Inniscarra vs Carrigaline
Kiltha og vs Erins Own
Glen Rovers vs Eire og
Blarney vs Blackrock
Valley Rovers vs Bandon
St Finbarrs vs Carrigtwohill
Aghabullogue vs Clonakilty
Ballygarvan vs Nemo Rangers
Sliabh Rua vs Mallow
Round 4: 25th May
Ballincollig vs Watergrasshill 
Youghal vs Na Piarsaigh
Kinsale vs Inniscarra
Killeagh vs Kiltha og
Carrigaline vs Blarney
Erins Own vs Eire og
Bandon vs Glen Rovers
Ballygarvan vs Sliabh Rua
Clonakilty vs Valley Rovers
Mallow vs Cobh
 
Round 5: 15th June
Na Piarsaigh vs Ballincollig
Inniscarra vs Watergrasshill
Kiltha og vs Youghal
Eire og vs Killeagh
Erins Own vs St Finbarrs
Blarney vs Carrigtwohill
Mallow vs Ballygarvan
Blackrock vs Aghabullogue
Valley Rovers vs Carrigaline
Cobh vs Nemo Rangers
Clonakilty vs Kinsale
Round 6: 29th June
Ballinollig vs Inniscarra
Carrigtwohill vs Kiltha og
Watergrasshill vs Glen Rovers
Eire og vs Youghal
Kinsale vs Erins Own
Carrigaline vs Ballygarvan
Sliabh Rua vs Clonakilty
Cobh vs Aghabullogue
St Finbarrs vs Bandon
Blackrock vs Valley Rovers
Mallow vs Blarney

.

U11 Hurling League – 3 Team +

Round 1: 30th March
 
Lisgoold & Kiltha og vs Midleton
Douglas vs Sarsfields
Round 2: 13th April
Ballygarvan & Bishopstown vs Midleton
Douglas vs Ballincollig & Courcey Rovers
Inniscarra & Donoughmore vs Sarsfields
Round 3: 11th May
 
Sarsfields vs Cobh & Grenagh
Midleton vs Douglas
Round 4: 25th May
Midleton vs Carrigtwohill & Brian Dillons
Blackrock & Whitechurch vs Douglas
St Finbarrs & Tracton vs Sarsfields 
Round 5: 15th June
 
Douglas vs Sliabh Rua & Whitechurch
Sarsfields vs Midleton
Round 6: 29th June
Midleton vs Na Piarsaigh & Castlelyons
Nemo Rangers & Banteer vs Douglas
Sarsfields vs Killeagh & St Colums

Football

U11 Football League – 1 Team

Round 1: 23rd March
Crosshaven vs Tracton
Castlehaven vs Glengarriff
Bishopstown vs Mitchelstown
Ballycastle Gaels vs Kilshannig
Clondrohid vs Cill na Martra
Ballinora vs Passage West
Naomh Aban vs Kilmurry
Bride Rovers vs Castlelyons
Kilbrittain vs Bantry Blues
Killavullen vs Clyda Rovers
Dromtarriffe vs Duarigle Gaels
Courcey Rovers vs Ballinhassig
Donoughmore vs Grenagh
Round 2: 6th April
Crosshaven vs Passage West
Mitchelstown vs Tracton
Kilbrittain vs Castlehaven
Kilshannig vs Bishopstown
Bantry Blues vs Glengarrif
Clyda Rovers vs Fermoy
Naomh Aban vs Cill na Martra
Kilmurry vs Ballinora
Kilara og vs Bride Rovers
Ballycastle Gaels vs Castlelyons
Duarigle Gaels vs Clondrohid
Grenagh vs Courcey Rovers
 
Round 3: 27th April
Kilshannig vs Mitchelstown
Bishopstown vs Castlehaven
Clondrohid vs Naomh Aban
Glengarriff vs Kilmurry
Cill na Martra vs Ballinora
Bride Rovers vs Clyda Rovers
Castlelyons vs Brian Dillons
Fermoy vs Killavullen
Courcey Rovers vs St Vincents
Grenagh vs Duarigle Gaels
Passage West vs Ballycastle Gaels
Donoughmore vs Dromtarriffe
Whitechurch vs Kilara og
Round 4:18th May
Bishopstown vs Ballycastle Gaels
Kilmurry vs Castlehaven
Kilbrittain vs Tracton
Mitchelstown vs Passage West
Ballinhassig vs Donoughmore
Ballinora vs Naomh Aban
Cill na Martra vs Glengarriff
Dromtarriffe vs Clyda Rovers
Killavullen vs Kilara og
Fermoy vs Castlelyons
Lisgoold vs St Vincents
Brian Dillons vs Grenagh
 
Round 5: 8th June
Bishopstown vs Crosshaven
Castlehaven vs Bantry Blues
Tracton vs Ballycastle Gaels
Dromtarriffe vs Kilshannig
Clondrohid vs Ballinora 
Grenagh vs Ballinhassig
Naomh Aban vs Glengarriff
Duarigle Gaels vs Killavullen
Clyda Rovers vs Donoughmore
Kilara og vs Castlelyons
Courcey Rovers vs Passage West
Whitechurch vs Brian Dillons
St Vincents vs Fermoy
Round 6: 22nd June
Crosshaven vs Kilshannig
Tracton vs Passage West
Bantry Blues vs Naomh Aban
Ballycastle Gaels vs Dromtarriffe
Duarigle Gaels vs Clyda Rovers
Glengarriff vs Cill na Martra
Killavullen vs Bride Rovers
Brian Dillons vs Courcey Rovers
Donoughmore vs Lisgoold 
Ballinhassig vs Whitechurch
St Vincents vs Grenagh
Kilara og vs Mitchelstown
Castlelyons vs Bishopstown

U11 Football League 1 V 1 & 1

Round 1: 23rd March
Fermoy vs Kilara og vs Lisgoold
Round 2: 6th April
St Vincents vs Ballinhassig vs Whitechurch
Round 3: 27th April
Ballinhassig vs Lisgoold vs Kilbrittain
Round 4:18th May
Kilshannig vs Clondrohid vs Duarigle Gaels
Round 5: 8th June
Kilmurry vs Cill na Martra vs Kilbrittain
Round 6: 22nd June
Ballycastle Gaels vs Dromtarriffe vs Fermoy

U11 Football League 2 V 1 & 1

Round 1: 23rd March
Brian Dillons & St Vincents vs St Finbarrs
Round 2: 6th April
Mallow vs Dromtarriffe & Killavullen
Round 3: 27th April
Clonakilty vs Bantry Blues & Tracton
Round 4:18th May
Macroom vs Crosshaven & Bantry Blues
Round 5: 8th June
Lisgoold & Bride Rovers vs Youghal
Round 6: 22nd June
Bandon vs Castelhaven & Kilbrittain

U11 Football League – 2 Team

Round 1: 23rd March
Killeagh vs Midleton
Erins Own vs Glenville
Bandon vs Ballincollig
Clonakilty vs Eire og
Kinsale vs St Nicholas
Carrigaline vs Macroom
Aghabullogue vs Carrigtwohill
Kiltha og vs Youghal
Valley Rovers vs Na Piarsigh
Sliabh Rua vs Ballygarvan
Inniscarra vs St Michaels
Blarney vs Mallow
Round 2: 6th April
Glenville vs Killeagh
Ballincollig vs Midelton 
Youghal vs Erins Own
St Nicholas vs Bandon
Macroom vs Eire og
Carrigaline vs Kinsale
St Finbarrs vs Carrigtwohill
Na Piarsaigh vs Aghabullogue
Cobh vs Blarney
Ballygarvan vs Valley Rovers
Sliabh Rua vs Inniscarra

.

Round 3: 27th April
Killeagh vs Ballincollig
Midleton vs St Nicholas
Erins Own vs Macroom
Bandon vs Carrigaline
Eire og vs Kinsale
Carrigtwohill vs Na Piarsaigh
St Finbarrs vs Blarney
Aghabullogue vs Ballygarvan
Inniscarra vs Kiltha og
St Michaels vs Sliabh Rua
Cobh vs Youghal
Glenville vs Mallow
Round 4:18th May
Youghal vs Killeagh
Carrigaline vs Midleton
Kinsale vs Erins Own
Eire og vs Bandon
Carrigtwohill vs Blarney
Ballygarvan vs Na Piarsaigh
Valley Rovers vs St Finbarrs
Kiltha og vs Aghabullogue
Mallow vs St Michaels
Clonakilty vs St Nicholas
Inniscarra vs Cobh
Round 5: 8th June
Killeagh vs St Finbarrs
Ballincollig vs Carrigaline
Glenville vs Kinsale
Midleton vs Eire og
Erins Own vs Bandon
Carrigtwohill vs Ballygarvan
Blarney vs Valley Rovers
Na Piarsaigh vs Kiltha og
St Nicholas vs Aghabullogue
St Michaels vs Clonakilty
Mallow vs Inniscarra
Cobh vs Sliabh Rua
Round 6: 22nd June
St Nicholas vs Carrigaline
Eire og vs Ballincollig
Midleton vs Erins Own
Valley Rovers vs Carrigtwohill
Kiltha og vs Cobh
Aghabullogue vs Inniscarra
St Finbarrs vs Youghal
Na Piarsaigh vs Mallow
Blarney vs Sliabh Rua
Ballygarvan vs Clonakilty
St Michaels vs Glenville
 

U11 Football League – 3 Team

Round 1: 23rd March
 
Glanmire vs Douglas
Nemo Rangers vs Cobh & Whitechurch
Round 2: 6th April
Douglas vs  Clonakilty & Brian Dillons
St Michaels & Donoughmore vs Nemo Rangers
Lisgoold  & Kiltha og vs Glanmire
Round 3: 27th April
 
Douglas vs Nemo Rangers
Glanmire vs Valley Rovers & Crosshaven
Round 4:18th May
Sliabh Rua & Courcey Rovers vs Douglas
Nemo Rangers vs Ballincollig & Bride Rovers
Whitechurch & Glenville vs Glanmire
Round 5: 8th June
 
Glanmire vs Nemo Rangers
Douglas vs Macroom & Mitchelstown
Round 6: 22nd June
Kinsale & Ballinora vs Douglas
Nemo Rangers vs Killeagh & Clondrohid
Macroom & Kilmurry vs Glanmire