U10 League Fixtures 2019

U10 Hurling League – 1 team

Round 1: 30th March
Argideen Rangers vs Kilbrittain
St Oliver Plunketts vs Ballinascarthy
Kilmeen Kilbree vs Barryroe
Shamrocks vs Ballygarvan
Crosshaven vs Tracton
Passage West vs Ballinhassig
Brian Dillons vs Ballinora
Fr O Neills vs Fermoy
Ballycastle Gaels vs St Catherines
Ballygiblin vs Kilara og
Glanworth vs Castlelyons
Killavullen vs Ballyhea
Shanballymore vs Kilshannig
Buttevant vs Kildorrery
Doneraile vs Charleville
Croke Rovers vs Kanturk
Dromtarriffe vs Milford
Granard Gaels vs Newmarket
St Marys vs Laochra og
Diarmuid O’Mathunas vs Kilmichael
Delaneys vs Whites Cross
Mayfield vs Donoughmore
Grenagh vs Carraig na bhFear
Uibh Laoire vs Lee Gaels
Round 2: 13th April
Ballinascarthy vs Argideen Rangers
Kilmeen Kilbree vs St James Gaels
Barryroe vs St Oliver Plunketts
Tracton vs Shamrocks
Passage West vs Ballygarvan
Ballinora vs Crosshaven
St Catherines vs Fr O’Neills
Fermoy vs Ballygiblin
Castlelyons vs Ballycastle Gaels
Kilara og vs Glanworth
Ballyhea vs Kilshannig
Killavullen vs Buttevant
Shanballymore vs Doneraile
Kildorrery vs Charleville
Milford vs Croke Rovers
Newmarket vs Kanturk
Granard Gaels vs Dromtarriffe
Kilmichael vs Kilbrittain
Diarmuid O’Mathunas vs Bantry Blues
Lee Gaels vs Delaneys
Donoughmore vs Whites Cross
Ballinhassig vs Mayfield
Carraig na bhFear vs Brian Dillons
Grenagh vs Laochra Og
Round 3: 11th May
Argideen Rangers vs St James Gaels
Kilbrittain vs St Oliver Plunketts
Shamrocks vs Passage West
Tracton vs Carraig na bhFear
Crosshaven vs Ballinhassig
Castlelyons vs Fr O’Neills
Glanworth vs Ballygiblin
Kilara og vs St Catherines
Ballycastle Gaels vs Fermoy
Buttevant vs Ballyhea
Doneraile vs Kilshannig
Charleville vs Killavullen
Kildorrery vs Shanballymore
Croke Rovers vs Newmarket
Milford vs Granard Gaels
Kanturk vs Dromtarriffe
St Marys vs Kilmichael
Uibh Laoire vs Diarmuid O’Mathunas
Laochra og vs Bantry Blues
Donoughmore vs Delaneys
Lee Gaels vs Ballinora
Whites Cross vs Grenagh
Mayfield vs Brian Dillons
Ballygarvan vs Kilmeen Kilbree
Round 4: 25th May
Barryroe vs Argideen Rangers
St Oliver Plunketts vs Kilmeen Kilbree
Ballinora vs Shamrocks
Mayfield vs Tracton
Ballygarvan vs Crosshaven
Fr O’Neills vs Glanworth
Castlelyons vs Kilara og
Ballygiblin vs Ballycastle Gaels
St Catherines vs Fermoy
Ballyhea vs Donoughmore
Buttevant vs Charleville
Kilshannig vs Kildorrery
Killavullen vs Shanballymore
Granard Gaels vs Croke Rovers
Dromtarriffe vs Newmarket
Kanturk vs Milford
Diarmuid O’Mathunas vs St Marys 
Bantry Blues vs Kilmichael
Laochra og vs Uibh Laoire
Delaneys vs Doneraile
Grenagh vs Passage West
Brian Dillons vs Whites Cross
Carraig na bhFear vs Lee Gaels
St James Gaels vs Ballinascarthy
Round 5: 15th June
Argideen Rangers vs Diarmuid O’Mathunas
Barryroe vs Kilbrittain
Kilmeen Kilbree vs Ballinascarthy
Shamrocks vs Carraig na bhFear
Ballinora vs Ballinhassig
Passage West vs Crosshaven
Ballygarvan vs Tracton
Kilara og vs Fr O’Neills
Ballycastle Gaels vs Glanworth
Fermoy vs Castlelyons
St Catherines vs Ballygiblin
Charleville vs Ballyhea
Kildorrery vs Mayfield
Shanballymore vs Buttevant
Kilshannig vs Killavullen
Croke Rovers vs Dromtarriffe
Kanturk vs Granard Gaels
Newmarket vs Milford
St Marys vs Bantry Blues
Laochra og vs Whites Cross
Delaneys vs Grenagh
Lee Gaels vs Doneraile
Donoughmore vs Brian Dillons
St James Gaels vs St Oliver Plunketts
Round 6: 29th June
Bantry Blues vs Kilmeen Kilbree
Kilbrittain vs Diarmuid O’Mathunas
Ballinhassig vs Shamrocks
Crosshaven vs Donoughmore
Ballygarvan vs Mayfield
Tracton vs Passage West
Fr O’Neills vs Ballycastle Gaels
Fermoy vs Kilara og
Glanworth vs St Catherines
Castlelyons vs Ballygiblin
Ballyhea vs Kanturk
Charleville vs Shanballymore
Doneraile vs Croke Rovers
Kilshannig vsGranard Gaels
Newmarket vs Killavullen
Dromtarriffe vs Kildorrery
Milford vs Buttevant
Kilmichael vs Argideen Rangers
Uibh Laoire vs Ballinora
Ballinascarthy vs St Marys
Carraig na bhFear vs Delaneys
Brian Dillons vs Grenagh
Whites Cross vs Lee Gaels
St James Gaels vs Barryroe

U10 Hurling League – 2 V 1 & 1 Team

Round 1: 30th March
St Colums vs Bantry Blues & St James Gaels
Round 2: 13th April
Newcestown vs Uibh Laoire & St Marys
Round 3: 11th May
Ballinascarthy & Barryroe vs Clonakilty
Round 4: 25th May
Courcey Rovers vs Kilbrittain & Ballinhassig
Round 5: 15th June
Kilmichael & Uibh Laoire vs Sam Maguires
Round 6: 29th June
St Oliver Plunketts & Laochra og vs Bandon

U10 Hurling League – 2  Team

Round 1: 30th March
Newcestown vs Sam Maguires
Millstreet vs Ballyclough
Courcey Rovers vs Bandon
Valley Rovers vs Clonakilty
Douglas White vs Aghabullogue
Nemo Rangers vs Cloughduv
Blarney vs Inniscarra
Whitechurch vs Shandrum
Sarsfields Black vs Kiltha og
St Vincents vs Na Piarsaigh
Sarsfields Blue vs St Colmans
Cobh vs Killeagh
Aghada vs Lisgoold
Bride Rovers vs Watergrasshill
Banteer Lyre vs St Marks
Round 2: 13th April
Ballyclough vs Banteer Lyre
Bandon vs Sam Maguires
Clonakilty vs St Colums
Valley Rovers vs Courcey Rovers
Cloughduv vs Douglas White
Blarney vs Aghabullogue
Lisgoold vs Nemo Rangers
Na Piarsaigh vs Inniscarra
Sarsfields Black vs Whitechurch
Killeagh vs Kiltha og 
Cobh vs Watergrasshill
St Colmans vs Aghada
Sarsfields Blue vs Bride Rovers
St Marks vs St Vincents 
Millstreet vs Shandrum
Round 3: 11th May
Bandon vs Newcestown
Shandrum vs Banteer Lyre
Sam Maguires vs Valley Rovers
St Colums vs Courcey Rovers
Douglas White vs Blarney
Cloughduv vs St Vincents
Aghabullogue vs Na Piarsaigh
Nemo Rangers vs Sarsfields Black
Kiltha og vs Sarsfield Blue
St Colmans vs Bride Rovers
Watergrasshill vs Aghada
Lisgoold vs Cobh
Killeagh vs Whitechurch
Inniscarra vs Millstreet
St Marks vs Ballyclough
Round 4: 25th May
Clonakilty vs Newcestown
Valley Rovers vs Bandon
Shandrum vs St Marks
Sam Maguires vs St Colums
St Vincents vs Douglas White
Blarney vs Na Piarsaigh
Sarsfields Black vs Cloughduv
Whitechurch vs Aghabullogue
Inniscarra vs Nemo Rangers
Sarsfield Blue vs Killeagh
Watergrasshill vs Kiltha og
St Colmans vs Lisgoold
Bride Rovers vs Ballyclough
Aghada vs Cobh
Banteer Lyre vs Millstreet
Round 5: 15th June
Newcestown vs Valley Rovers
Clonakilty vs Courcey Rovers
Bandon vs St Colums
Banteer Lyre vs Inniscarra
Na Piarsaigh vs Douglas White
St Vincents vs Sarsfields Black
Whitechurch vs Blarney
Cloughduv vs Watergrasshill
Aghabullogue vs Nemo Rangers
Bride Rovers vs Kiltha og
Aghada vs Sarsfields Blue
Cobh vs St Colmans
St Marks vs Millstreet
Ballyclough vs Shandrum
Killeagh vs Lisgoold
 
Round 6: 29th June
Courcey Rovers vs Newcestown
St Colums vs Valley Rovers
Sam Maguires vs Clonakilty
Millstreet vs Cloughduv
Douglas White vs Sarsfields Black
Na Piarsaigh vs Shandrum
Inniscarra vs Banteer Lyre
Nemo Rangers vs St Vincents
Aghabullogue vs St Marks
Glen Rovers vs Blarney
Kiltha og vs St Colmans
Watergrasshill vs Sarsfields Blue
Lisgoold vs Bride Rovers
Killeagh vs Aghada
Carrigtwohill vs Cobh
Ballyclough vs Whitechurch

U10 Hurling League – 3 V 2 Team

Round 6: 29th June
Blackrock vs Bishopstown

U10 Hurling League – 3 Team

Round 1: 30th March
Carrigaline vs Mallow
Douglas Green vs Midleton
Youghal vs Erins Own
Kinsale vs Bishopstown
Round 2: 13th April
Carrigaline vs Bishopstown
Erins Own vs Midleton
Youghal vs Mallow
Kinsale vs Douglas Green
Round 3: 11th May
Erins Own vs Carrigaline
Bishopstown vs Youghal
Midleton vs Kinsale
Douglas Green vs Mallow
Round 4: 25th May
Youghal vs Carrigaline
Erins Own vs Kinsale
Bishopstown vs Douglas Green
Mallow vs Midleton
Round 5: 15th June
Carrigaline vs Kinsale
Youghal vs Douglas Green
Mallow vs Erins Own
Bishopstown vs Midleton
 
Round 6: 29th June
Douglas Green vs Carrigaline
Mallow vs Ballincollig
Midleton vs Youghal
Eire og vs Erins Own
Kinsale vs St Finbars

Football

U10 Football League – 1 Team

Round 1: 23rd March
Urhan vs Adrigole
Kilmacabea vs Tadhg MacCarthaighs
Gabriel óg vs Glengarriff
Muintir Bhaire vs St James Gaels
Bantry Blues vs Clann na nGael
Argideen Rangers vs St Oliver Plunketts
Diarmuid O’Mathunas vs Barryroe
Uibh Laoire vs Kilmurry
Ballinascarthy vs Kilmeen Kilbree
Ballygarvan vs Ballinhassig
Shamrocks vs Tracton
Crosshaven vs Passage West
Brian Dillons vs Delaneys 
Fr O’Neills vs Lee Gaels
Kilmichael vs Bean an Ghaortaigh
Ballinora vs Whites Cross
St Catherines vs Ballycastle Gaels
Mitchelstown vs Castlelyons
Glanworth vs Kilara og
Fermoy vs Kildorrery
Shanballymore vs Charleville
Killavullen vs Buttevant
Doneraile vs Granard Gaels
Knocknagree vs Dromtarriffe
Newmarket vs Croke Rovers
Milford vs Kanturk
Grenagh vs Mayfield
Kilshannig vs Carraig na bhFear
Ballyhea vs Sliabh Luachra Gaels
Donoughmore vs Cill na Martra
Round 2: 6th April
Gabriel og vs Adrigole
Muintir Bhaire vs Kilmacabea
Bantry Blues vs Urhan
Clann na nGael vs Tadhg MacCarthaighs
St James Gaels vs Glengarriff
Beal an Ghaortaigh vs Cill na Martra
St Marys vs St Oliver Plunketts
Kilmeen Kilbree vs Diarmuid O’Mathunas
Ballinascarthy vs Kilbrittain
Tracton vs Ballygarvan
Passage West vs Ballinhassig
Crosshaven vs Shamrocks
Lee Gaels vs Brian Dillons
Mayfield vs Delaneys
Whites Cross vs Fr O’Neills
Uibh Laoire vs Kilmichael
Mitchelstown vs St Catherines 
Kilara og vs Ballycastle Gaels
Kildorrery vs Castlelyons
Doneraile vs Glanworth
Buttevant vs Shanballymore
Granard Gaels vs Charleville 
Fermoy vs Killavullen
Croke Rovers vs Knocknagree
Kanturk vs Sliabh Luachra Gaels
Milford vs Newmarket
Carraig na bhFear vs Grenagh
Ballinora vs Donoughmore
Ballyhea vs Dromtarriffe
Kilmurry vs Kilshannig
Round 3: 27th April
Adrigole vs Muintir Bhaire 
Gabriel og vs Bantry Blues
Kilmacabea vs Clann na nGael
Urhan vs Beal an Ghaortaigh
Tadhg MacCarthaighs vs Glengarriff
Argideen Rangers vs St Marys
Barryroe vs Kilmeen Kilbree
St Oliver Plunketts vs St James Gaels
Diarmuid O’Mathunas vs Kilbrittain
Ballygarvan vs Passage West
Tracton vs Crosshaven
Ballinhassig vs Ballinascarthy
Brian Dillons vs Shamrocks
Lee Gaels vs Whites Cross
Delaneys vs Ballinora
Fr O’Neills vs Carraig na bhFear
St Catherines vs Kilara og
Mitchelstown vs Kildorrery
Ballycastle Gaels vs Fermoy
Castlelyons vs Glanworth
Shanballymore vs Granard Gaels
Buttevant vs Doneraile
Charleville vs Killavullen
Knocknagree vs Sliabh Luachra Gaels
Kilmurry vs Kilmichael
Dromtarriffe vs Newmarket
Grenagh vs Donoughmore
Cill na Martra vs Uibh laoire
Kilshannig vs Mayfield
Kanturk vs Ballyhea
Round 4:18th May
Adrigole vs Bantry Blues
Clann na nGael vs Muintir Bhaire
St James Gaels vs Gabriel og
Glengarriff vs Kilmacabea
Tadhg MacCarthaighs vs Urhan
Kilmeen Kilbree vs Argideen Rangers
Ballinascarthy vs St Marys
Kilbrittain vs Barryroe
Uibh Laoire vs Beal an Ghaortaigh
Crosshaven vs Ballygarvan
Shamrocks vs Passage West
Ballinhassig vs Tracton
Whites Cross vs Brian Dillons
Ballinora vs Mayfield
Cill na Martra vs Kilmurry
Delaneys vs Fr O’Neills
Kildorrery vs St Catherines
Fermoy vs Kilara og
Glanworth vs Mitchelstown
Castlelyons vs Ballycastle Gaels
Killavullen vs Granard Gaels 
Charleville vs Buttevant
Doneraile vs Shanballymore
Milford vs Knocknagree
Newmarket vs Kanturk
Sliabh Luachra Gaels vs Dromtarriffe
Croke Rovers vs Ballyhea
Kilshannig vs Donoughmore
Carraig na bhFear vs Lee Gaels
Kilmichael vs Grenagh
Round 5: 8th June
Adrigole vs St James Gaels
Glengarriff vs Clann na nGael
Tadhg MacCarthaighs vs Bantry Blues
Urhan vs Muintir Bhaire
Kilmacabea vs Gabriel og
Argideen Rangers vs Ballinascarthy
Kilmeen Kilbree vs Kilbrittain
St Marys vs Diarmuid O’Mathunas
Barryroe vs St Oliver Plunketts
Ballygarvan vs Shamrocks
Ballinhassig vs Crosshaven
Passage West vs Tracton
Brian Dillons vs Ballinora
Whites Cross vs Delaneys
Mayfield vs Fr O’Neills
Lee Gaels vs Uibh Laoire
St Catherines vs Fermoy
Kildorrery vs Glanworth
Kilara og vs Castlelyons
Ballycastle Gaels vs Mitchelstown
Shanballymore vs Killavullen 
Charleville vs Doneraile
Granard Gaels vs Buttevant
Knocknagree vs Newmarket
Dromtarriffe vs Milford
Beal an Ghaortaigh vs Kilmurry
Grenagh vs Kilshannig
Donoughmore vs Carraig na bhFear
Kilmichael vs Cill na Martra
Sliabh Luachra Gaels vs Croke Rovers
Round 6: 22nd June
Glengarriff vs Adrigole
St James Gaels vs Tadhg MacCarthaighs
Clann na nGael vs Urhan
Bantry Blues vs Kilmacabea
Muintir Bhaire vs Gabriel og
Kilbrittain vs Argideen Rangers
Diarmuid O’Mathunas vs Ballinascarthy
St Oliver Plunketts vs Uibh Laoire
St Marys vs Ballygarvan
Passage West vs Brian Dillons
Donoughmore vs Ballinhassig
Shamrocks vs Lee Gaels
Tracton vs Whites Cross
Fr O’Neills vs Ballinora 
Delaneys vs Doneraile
Mayfield vs Crosshaven
Glanworth vs Shanballymore
Castlelyons vs Fermoy
Ballycastle Gaels vs Kildorrery
Kilara og vs Mitchelstown
Killavullen vs Knocknagree
Buttevant vs Croke Rovers
Granard Gaels vs Milford
Beal an Ghaortaigh vs Kilmichael
Newmarket vs Sliabh Luachra Gaels
Kilshannig vs Kanturk
Carraig na bhFear vs St Catherines
Cill na Martra vs Kilmeen Kilbree
Ballyhea vs Grenagh
Kilmurry vs Barryroe

U10 Football League – 2 V 2 & 1 Team

Round 1: 23rd March
Kilbrittain & St Marys vs Bandon
Round 2: 6th April
Courcey Rovers vs Barryroe & Argideen Rangers
Round 3: 27th April
St Peters vs Croke Rovers & Milford
Round 4:18th May
Newcestown vs  St Oliver Plunketts & Diarmuid O’Mathunas
Round 5: 8th June
Kanturk & Ballyhea vs Ballyclough
Round 6: 22nd June
St Peters vs Dromtarriffe & Charlveille

U10 Football League – 2 team

Round 1: 23rd March
Castlehaven vs Ilen Rovers
Castletownbere vs St Colums
O’Donovan Rossa vs Carbery Rangers
Ballincollig Green vs Valley Rovers
Clonakilty vs Sam Maguires
Douglas White vs Cobh
Courcey Rovers vs Newcestown
Aghabullogue vs Macroom
Canovee vs Naomh Aban
Clondrohid vs Aghinagh
Boherbue vs Ballyclough
Banteer Lyre vs St Peters
Inniscarra  vs Duarigle Gaels
Killeagh vs St Colmans
St Michaels vs Nemo Rangers
St Nicholas vs Whitechurch
Ballincollig White vs St Vincents
Blarney vs Na Piarsaigh
 
Glenville vs Midleton
Lisgoold vs Kiltha og
Bride Rovers vs Carrigtwohill
Round 2: 6th April
St Colums vs Castlehaven
O’Donovan Rossa vs Ilen Rovers
Carbery Rangers vs Castletownbere
Valley Rovers vs Sam Maguires
Bandon vs Ballincollig Green
Newcestown vs Clonakilty
Douglas White vs Glenville
Naomh Aban vs Macroom
Aghinagh vs Aghabullogue
Clondrohid vs Canovee
St Peters vs Boherbue
Duarigle Gaels vs Ballyclough
Carrigtwohill vs St Nicholas
Nemo Rangers vs Inniscarra
Whitechurch vs Cobh
St Vincents vs St Michaels
Blarney vs Banteer Lyre
Na Piarsaigh vs Ballincollig White
Midleton vs St Colmans
 
Kiltha og vs Bride Rovers
Lisgoold vs Killeagh
Round 3: 27th April
Castlehaven vs O’Donovan Rossa
St Colums vs Carbery Rangers
Ilen Rovers vs Castletownbere
Valley Rovers vs Bandon
Sam Maguires vs Newcestown
Ballincollig Green vs Carrigtwohill
Clonakilty vs Courcey Rovers
Macroom vs Aghinagh
Naomh Aban vs Clondrohid
Aghabullogue vs Canovee
Boherbue vs Duarigle Gaels
Killeagh vs Bride Rovers
Ballyclough vs Banteer Lyre
Inniscarra vs Whitechurch
Nemo Rangers vs St Vincents
Glanmire Green vs Blarney
St Michaels vs Na Piarsaigh
Ballincollig White vs St Nicholas
St Colmans vs Cobh
Midleton vs Douglas White
Glanmire Yellow vs Lisgoold
Kiltha og vs Glenville
Round 4:18th May
Carbery Rangers vs Castlehaven
Castletownbere vs O’Donovan Rossa
Ilen Rovers vs St Colums
Douglas White vs Valley Rovers
Courcey Rovers vs Bandon
Sam Maguires vs Aghabullogue
Clonakilty vs Naomh Aban
Clondrohid vs Macroom
Canovee vs Aghinagh
Ballincollig Green vs Boherbue
Glenville vs Killeagh
Banteer Lyre vs Duarigle Gaels
Ballyclough vs St Peters
St Vincents vs Inniscarra
Whitechurch vs Blarney
Na Piarsaigh vs Nemo Rangers
Ballincollig White vs Bride Rovers
St Nicholas vs St Michaels
Carrigtwohill vs St Colmans
Cobh vs Lisgoold
Kiltha og vs Midleton
 
Round 5: 8th June
Casteltownbere vs Castlehaven
Carbery Rangers vs Ilen Rovers
O’Donovan Rossa vs St Colums
Valley Rovers vs Courcey Rovers
Newcestown vs Blarney
Bandon vs Clonakilty
Sam Maguires vs Ballincollig Green
Macroom vs Canovee 
Aghabullogue vs Clondrohid
Aghinagh vs Namonh Aban
Boherbue vs Banteer Lyre
Glanmire Yellow vs Glenville
Duarigle Gaels vs St Peters
Inniscarra vs Douglas White
St Vincents vs Na Piarsaigh
Whitechurch vs Ballincollig White
Nemo Rangers vs St Nicholas
Glanmire Green vs St Michaels
Lisgoold vs St Colmans
Carrigtwohill vs Kiltha og
Cobh vs Bride Rovers
Midleton vs Killeagh
Round 6: 22nd June
Ilen Rovers vs Clonakilty
Castlehaven vs Valley Rovers
St Colums vs Sam Maguires
Naomh Aban vs Aghabullogue
Duarigle Gaels vs Clondrohid
Newcestown vs O’Donovan Rossa
Bandon vs Carbery Rangers
Macroom vs Castletownbere
Aghinagh vs Boherbue
Canovee vs Ballincollig Green
Ballyclough vs Inniscarra
Banteer Lyre vs Whitechurch
Killeagh vs Douglas White
Na Piarsaigh vs Ballincollig White
Blarney vs Courcey Rovers
St Nicholas vs St Vincents
St Michaels vs Carrigtwohill
Glanmire Green vs Nemo Rangers
St Colmans vs Kiltha og
Bride Rovers vs Lisgoold
Glanmire Yellow vs Midleton
Glenville vs Cobh

U10 Football League – 3 Team

Round 1: 23rd March
Erins Own vs Carrigaline
Douglas Green vs Bishopstown
Mallow vs St Finbarrs vs Glanmire
Aghada vs Youghal
Round 2: 6th April
Douglas Green vs Eire og 
Mallow vs Carrigaline
Youghal vs Bishopstown vs Glanmire
Aghada vs St Finbarrs
Round 3: 27th April
St Finbarrs vs Youghal
Bishopstown vs Mallow
Carrigaline vs Douglas Green
Eire og vs Erins Own
Round 4:18th May
Erins Own vs Mallow
Eire og vs Youghal
Carrigaline vs Aghada vs Glanmire
St Finbarrs vs Bishopstown
Round 5: 8th June
Bishopstown vs Aghada
Youghal vs Carrigaline
Eire og vs Mallow
Erins Own vs Douglas Green
Round 6: 22nd June
Carrigaline vs St Finbarrs
Aghada vs Eire og
Youghal vs Erins Own
Mallow vs Douglas Green